Alpha's.

Alpha’s zijn de primeur aardappels uit Israël. De eerste echte nieuwe, want ze zijn nog eerder verkrijgbaar de Malta’s. Ze smaken uitstekend. Dat zult u wel merken, als u het onderstaande recept eens maakt.

ALPHA-SALADE MET
WALNOTEN VINAIGRETTE

500 gr. Alpha aardappels
zout,
peper,
2 eetlepels gepelde walnoten
50 gr. ontbijtspek
6 eetlepels walnotenolie
3 eetlepels frambozenazijn
1 theelepel grofe mosterd
1 theelepel basterdsuiker
5 sprietjes bleekselderij.

De Alpha’s schillen en wassen. Met weinig water en ± 15 minuten koken. Afgieten en af laten koelen. Dan in plakjes snijden. Snijd het ontbijtspek in kleine stukjes. In een koekenpan 1 eetlepel olie verhitten waarin u het spek in ± 5 minuten uitbakt.

Daarna uit de pan scheppen en af laten koelen. In een kom doen: 5 eetlepels olie, azijn, spek, mosterd en suiker. Bieslook er boven fijnknijpen. Tot sausje roeren. Op smaak brengen met zout en peper. Bleekselderij snijden, wassen en drogen. Op 4 bordjes rangschikken. Aardappelplakjes erover verdelen. Helft van de vinaigrette erover sprenkelen. Tot gebruik afgedekt ± 1 ½ uur in koelkast zetten. Aardappelsalade besprenkelen met de rest van de vinaigrette. Walnoten, grof gehakt, erover strooien.

nieuwsbrief nr.4 1990
nieuwsbrief no.4, blz. 9