Determineren van oude fruitrassen.

Er is alweer veel vraag van mensen om hun oude fruitrassen te determineren. Daarvoor hebben wij tenminste een 5-tal goed uitgegroeide gezonde vruchten nodig. Deze moeten uiteindelijk zo koel mogelijk naar Assen komen alwaar onze koelcel staat.

Bij dit onderzoek schakelen wij ook de leden in, daar het voor het bestuur ondoenlijk is het hele Noorden te doorkruisen. Verder uit het land komt (via de post) in een doos goed verpakt, veel fruit binnen.

Na het vinden van de naam, krijgt men bericht met soms de vraag naar enthout van het gevonden ras. Het vinden van de naam is dikwijls een geweldig werk met oude boeken, daar er enige duizenden rassen zijn. Leden die zelf enige kennis willen vergaren raden wij aan op onze determinatiecursussen te komen. Ook geven wij een kopie uit van het boekje fruitrassen van de Ned. Heidemij (kosten F.15.00), waarin 140 foto's met beschrijving staan. De bekendste oude rassen vindt U hierin. ERG GOED

Cor Couvert.

nieuwsbrief nr.8 1991
nieuwsbrief no.8,
blz. 11