Enthout.

De N.P.V. beschikt ondertussen over zeer veel rassen appel, peer en pruim. Veel van deze bomen zijn nog niet zo groot, maar toch als het mogelijk is geven we hier enthout van uit. Ook van de ‘moederbomen’ die ons bekend zijn kunnen we enthout uitgeven. Voor onze leden is dit enthout beschikbaar. Zo kan het ook gebeuren dat we van U enthout vragen van een ras welke we voor U gedetermineerd hebben en welke we graag in onze collectie willen hebben. Veelal nemen we het enthout (altijd eenjarig) 's winters van de boom en kuilen het op tot we het gebruiken, febr.- april.

Doch ook in juli en augustus kunnen we enten n.l. oculeren. Deze enten kunnen we plaatsen op bewortelde onderstamrnen of enkele op bestaande bomen (kroonenten).
Het bestellen van enthout via de N.P.V. kan geschieden bij Jan Woltema te Niebert tel. 05945-49265.
Daar onze percelen op meerdere plaatsen in het Noorden liggen is tijdig bestellen noodzakelijk, opdat het verzamelt kan worden.

Cor Couvert.

nieuwsbrief nr.8 1991
nieuwsbrief no.8,
blz. 12